« Ožujak 2024 »

Terenska nastava učenika osmih razreda u Vukovar
Autor: Gordana Pek, 9. 10. 2016.

Terenska nastava učenika osmih razreda u Vukovar

U srijedu  i četvrtak, odnosno 28. i 29. rujna 2016. godine,  učenici OŠ Šećerana išli su na terensku nastavu u Vukovar.

Terenska nastava učenika osmih razreda u Vukovar

Bili smo smješteni u novom hostelu Dubrovnik koji se nalazi u Memorijalnom centru Domovinskog rata.

U srijedu smo obišli Muzej grada Vukovara i Muzej vučedolske kulture, a zatim  smo vrlo pozorno pratili predavanje Domovinski rat i Bitka za Vukovar. Nakon predavanja smjestili smo se u hostel, što smo jedva dočekali i to u deseterokrevetne i dvanaesterokrevetne sobe. Obišli smo centar grada gdje smo imali malo slobodnog vremena. Uslijedila je večera, a zatim diskoteka. Djevojke su neumorno plesale dok smo pojedinci pratili utakmicu i odlično se zabavili.

Drugi dan išli smo u obilazak Memorijalnog groblja, spomen doma Ovčara, Trpinjske ceste i Vukovarske bolnice. Uslijedila je Škola mira, a na kraju evaluacija svega kroz kviz znanja koji smo s nestrpljenjem iščekivali. Predstavnice naše škole bile su Sara Grozdek (8.a) i Antonela Šimunović (8.b) koje su pokazale odlično znanje i sposobnosti te smo osvojili 2. mjesto.

Ovakva nastava na terenu kao i druženje s vršnjacima iz ostalih dijelova Domovine zasigurno će nam trajno ostati u sjećanju.