Terenska nastava: Kralježnjaci – Arheološki muzej u Osijeku
Autor: Gordana Pek, 11. 4. 2018.

Terenska nastava: Kralježnjaci – Arheološki muzej u Osijeku za učenike 7. abc odjela

11. travanja 2018. godine učenici sedmih razreda naše škole prisustvovali su terenskoj nastavi u ZOO vrtu Osijek i Arheološkom muzeju u Osijeku, gdje su putem radionice i stručnog vodstva kroz ZOO vrt, produbili i proširili spoznaje o kralježnjacima. Posebno su  im bili zanimljivi gmazovi te su upoznali i prošli kroz svih šezdesetak ručica bradata agama i mrežasti piton. Terensku nastavu su organizirale i vodile učiteljica biologije, Brankica Murk te učiteljica likovne kulture, Dajana Prekodravac.

Kroz  ZOO vodila nas je jedna od djelatnica osječkog ZOO vrta koja nas je upoznala sa životinjskim svijetom ,a uz stručno vodstvo razgledali smo i jedan od najstarijih i najvećih muzeja u Republici Hrvatskoj. Mnogo toga smo znali , ali mnogo toga i naučili. Dan je prošao vrlo brzo, zabavno, ali i poučno!

Nela Vargek, 7.a