OBJAVLJENE EPIDEMIOLOŠKE MJERE HRVATSKOG ZAVODA ZA JAVNO ZDRAVSTVO ZA ŠKOLE I VRTIĆE U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021.
Autor: Đurđica Petrović, 29. 8. 2020.

Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je epidemiološke mjere za školske i predškolske ustanove koje će se provoditi tijekom epidemije Corona virusa. Objavljene mjere bit će prilagođene potrebama i mogućnostima svake škole. Ujedno će Ministarstvo znanosti i obrazovanja svim školama do 31. kolovoza poslati detaljne upute kako te mjere primijeniti u školama s obzirom na njihove specifičnosti.

DOKUMENT MJERE HZJZ --> PREUZMI

Nastava za sve razrede započinje 7. rujna 2020. godine. Nastava će se odvijati u školi za sve razrede od 1. do 8. razreda sukladno epidemiološkim mjerama i posebnoj organizaciji nastave. Svi učenici obvezni su dolaziti u školu i pridržavati se epidemioloških mjera koje budu propisane na razini škole.

Cilj ovih mjera i posebne organizacije nastave je što više spriječiti širenje virusa Covid-19 i zaštititi sve dionike obrazovnog sustava od moguće zaraze. Ističemo važnost odgovornog ponašanja svih - učitelja i djelatnika škole, učenika i roditelja. Posebno apeliramo na roditelje učenika da svojoj djeci objasne važnost odgovornog ponašanja i pridržavanja mjera i u školi, ali i izvan škole. Odgovorno ponašanje izvan škole također je uvjet da ove i sve druge mjere imaju smisla. One neće imati smisla ako se zbog neodgovornog ponašanja učenika ili njihovih roditelja izvan škole neko dijete zarazi i zbog toga cijeli njegov razred bude morao u samoizolaciju.

Sve informacije o specifičnim mjerama za našu školu, organizaciji i početku nastave i svim ostalim stvarima vezanima uz nastavu i školu objavit ćemo nakon 31. kolovoza 2020.g.