« Ožujak 2024 »

NACIONALNI DAN BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA 28.VELJAČE 2018.
Autor: Gordana Pek, 5. 3. 2018.

NACIONALNI DAN BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA

28.VELJAČE 2018.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

U našoj školi obilježili smo s upoznavanjem djece što je vršnjačko nasilje, koji su najčešći oblici vršnjačkog nasilja, kome trebamo prijaviti nasilje.

Uredili smo pano škole, obukli ružičasto i tko je želio podijelio je priču o tome, stavljajući pismo u sandučić u holu škole. Pedagoginja i psihologinja škole.

NACIONALNI DAN BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA 28.VELJAČE 2018.
Autor: Gordana Pek, 5. 3. 2018.

NACIONALNI DAN BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA

28.VELJAČE 2018.