Najmlađi za vode Hrvatske 2018.-2019.
Autor: Gordana Pek, 11. 12. 2018.

SVI TREBAMO VODU

I ove godine ekolozi su se uključili u natječaj Hrvatskih voda "Najmlađi za vode Hrvatske 2018.-2019." sa zadanom temom "Nikoga ne smijemo ostaviti po strani - svi trebamo vodu!". Odlučili smo se obraditi temu "Što je voda za piće i kako se dobiva - kako voda dolazi do slavine." Temu ćemo obraditi u obliku edukativne radionice kojom ćemo zatim, u skladu s natječajem i ciljem prenošenja znanja na što veći broj sudionika,  educirati i prezentirati ju učenicima 2. i 3. razreda,te učenicima 6-ih razreda na zanimljiv način. Bit će tu oluja ideja, križaljka, izlaganje sadržaja uz Ppt, poticanje na pijenje vode kao najzdravijeg pića itd. U  skladu s natječajem, 27.11.2018. godine, posjetili smo vodocrpilište Prosine u Kneževim Vinogradima s našom mentoricom Brankicom Murk i ravnateljicom Đurđicom Petrović. Voditelji Darko Mumlek i Daria Rob lijepo su nas ugostili i proveli kroz cijelo vodocrpilište od sirove vode koja dolazi iz bunara, te se lišava željeza i mangana, zatim klorira, vraća u vodospremu te iz strojarnice pušta u vodovodnu mrežu. Posebno su nam bili zanimljivi pokusi ispitivanja kvalitete vode koji su dokazali čistoću vode i stoga kvalitetu. Naš ekološki tim trenutno radi na izradi prezentacije sadržaja u skladu s vremenikom projekta prema podijeljenim projektnim aktivnostima među članovima tima. Slijedi edukacija ostalih učenika škole i slanje kompletne projektne dokumentacije Hrvatskim vodama na vrednovanje pri čemu su kriteriji vrlo zahtjevni. Ostaje nam čekati rezultate natječaja koji će biti objavljeni u ožujku prigodom obilježavanja Svjetskog dana voda 2019. Zaželite nam puno sreće i budite uz nas!

Lana Blažek, 6.a odjel

Najmlađi za vode Hrvatske 2018.-2019.
Autor: Gordana Pek, 11. 12. 2018.

SVI TREBAMO VODU

Lana Blažek, 6.a odjel