SVJETSKI DAN VODA 2019.
Autor: Emilija Šmit Polić, 1. 4. 2019.

Povodom svjetskog dana voda 22. ožujka, ekolozi naše škole iz 6.a i b odjela, pod vodstvom učiteljice Murk, predstavili su učenicima škole edukativnu radionicu pod nazivom Što je voda za piće i kako se dobiva – kako dolazi do slavine.Temu su povezali i sa Svjetskom danom voda 2019.  “ Nikoga ne smijemo ostaviti po strani – svi trebamo vodu“ vodeći računa o najugroženijim skupinama u društvu kojima pripadaju i migranti. S tom radionicom prijavili su se na projekt Hrvatskih voda Najmlađi za vode Hrvatske. Kako bi mogli realizirati projekt, posjetili su vodocrpilište Prosine u Kneževim Vinogradima te od voditelja gospodina Darka Mumleka i gospođe Darije Rob dobili obilje korisnih informacija. Prije same prezentacije zabavili su nas igrom oluja ideja, te nas naučili što je pitka voda, od kuda dolazi, gdje se crpi i kako se pročišćava. Na samome kraju potaknuli su nas na zdrave životne navike i svi smo zajedno popili vodu.

Josipa Vargek

SVJETSKI DAN VODA 2019.
Autor: Emilija Šmit Polić, 1. 4. 2019.

Josipa Vargek