DAN RUŽIČASTIH MAJICA
Autor: Emilija Šmit Polić, 26. 2. 2020.

Danas smo obilježili Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja - Dan ružičastih majica.

Kroz razgovor učenike smo osvijestili o tome što je nasilje, kakve vrste nasilja postoje, koji su najčešći oblici nasilja te kako ga i kome prijaviti.

Učenici su spoznali da vršnjačko nasilje nastupa kada dijete ili mlada osoba namjerno i višestruko povređuje ili na bilo koji način uznemirava drugu osobu, a sve u želji da pokaže moć i dobije kontrolu.

Gosti u našoj školi bili su predstavnici Policijske uprave OBŽ iz Odjela za prevenciju i predstavnici Savjeta za mlade OBŽ, koji su podrobnije upoznali učenike o temi, posebno o različitim vrstama nasilja. Učenici su saznali kako verbalno, virtualno i psihološko nasilje često ostavlja teže posljedice na žrtvu nego fizičko. Za kraj učenike su nagradili poklonima - svatko je dobio ružičastu majicu.

DAN RUŽIČASTIH MAJICA
Autor: Emilija Šmit Polić, 26. 2. 2020.