Dan ružičastih majica
Autor: Emilija Šmit Polić, 24. 2. 2021.

Učenici OŠ Šećerana i ove su godine obilježili Dan ružičastih majica kojim se na simboličan način želi skrenuti pozornost na problem vršnjačkog nasilja u školama. Uz prikladno odjevene ružičaste majice, educirali su se i o samom nasilju, vrstama nasilja i slično.
Dan ružičastih majica „nastao“ je 2007. godine u Kanadi kada je dječak, u znak podrške majci oboljeloj od karcinoma dojke, došao u školu obučen u ružičastu majicu i zbog toga bio izložen izrugivanju i verbalnom nasilju od strane kolega. Ipak, nekoliko dana kasnije njegovi su se kolege iz razreda počeli pojavljivati u školi identično obučeni kako bi mu iskazali potporu.
Josipa Vargek, 8.a

Dan ružičastih majica
Autor: Emilija Šmit Polić, 24. 2. 2021.

Josipa Vargek, 8.a