2020-05-08 12:16:38

PROVEDBENI PLAN OTVARANJA ŠKOLE 11.5.2020.

Učenici koji dolaze u školu, u ponedjeljak, 11. svibnja 2020. godine, ulaze u školu na sporedni ulaz u 8:00 sati.

Bit će postavljene dezinfekcijske barijere na ulazu u prostor škole i dezinfekcijski stol za dezinficiranje ruku.

Učenici će papuče za školu ostaviti u ormariću u školi.

 Nastava će se izvoditi u učionici 3.a razreda.

Učenici će koristiti najbliži tealet.

Nastava će se održavati prema rasporedu od 8:00 sati, 3-4-školska sata ( 16 sati tjedno ) prema rasporedu sati koji će učenici i roditelji dobiti od učiteljice.

 

Sat

Raspored zvona  za 3.a

1.

08:00-08:45

 

Odmor 5 minuta

2.

08:50- 09:35

 

Veliki odmor 10 minuta- UŽINA

3.

9:45-10:30

 

Odmor 5 minuta

4.

10:35-11:20

 

• Isti učitelj će raditi s istim razrednim odjelom cijelo vrijeme ako je to moguće. Što znači da se predmeti koje izvode predmetni učitelji i dalje izvode u nastavi na daljinu

.• Prvi dan nastave u školi treba započeti uputama učenicima kako se ponašati, prati ruke, održavati fizički razmak i sl. • Izvannastavne aktivnosti ne održavaju se u školi.

• Preporuča se hranu odmah pripremiti za konzumaciju i podijeliti ju učenicima u učionici ili na otvorenom prostoru škole ako je to moguće

.• Mali odmor učenici mogu provesti u svojoj učionici ili po uputi učitelja.

• Ne preporučuje se izvođenje nastave Tjelesne i zdravstvene kulture u zatvorenom prostoru i ne preporučuju se intenzivne tjelesne aktivnosti. Dakle, broj sati nastave Tjelesne i zdravstvene kulture će biti smanjen, ali svakako treba s učenicima napraviti jednostavne vježbe razgibavanja u trajanju od 5 minuta.

• Učenici u školi u prosjeku provedu od 3 do 4 školska sata.

• Nije preporučljivo da roditelji ulaze u prostor škole pa se informacije i roditeljski sastanci mogu obaviti telefonskim putem ili videopozivom.  

NAPOMENE

Roditelji/skrbnici imaju obavezu izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu, te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu već se javljaju telefonom ravnateljici škole ( Đurđica Petrović, 0918947929 )  i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.  Ako djeca razviju simptome COVID infekcije tijekom boravka u ustanovi, odgajatelji/učitelji odmah obavještavaju roditelje, koji u najkraćem roku moraju doći po dijete.

 Druge zarazne bolesti. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.  Djecu  treba  poticati  da  održavaju  distancu  (fizičku  udaljenost)  od  druge  djece  i  odraslih, primjereno razvojnoj dobi.  

Djeca ne nose zaštitne maske i rukavice (prednost se daje učestalom pranju i dezinficiranju ruku). Dodirivanje lica. Djecu treba poticati da ne dodiruju usta, nos, oči i lice kao i da ne stavljaju ruke i predmete u usta, primjereno razvojnoj dobi.  

Higijena  ruku. Djecu  treba  poticati  da  redovito  i  pravilno  peru  ruke  prije  ulaska  u  svoju skupinu/učionicu, prije i nakon pripreme hrane, prije jela, nakon korištenja toaleta, nakon dolaska izvana, nakon čišćenja nosa, uvijek kada ruke izgledaju prljavo. Za pranje ruku treba koristiti tekuću vodu i sapun.

 Pri    pranju    ruku    pridržavajte    se    naputaka    za    pravilno    pranje    ruku: https://www.hzjz.hr/wpcontent/uploads/2020/03/Pranje_ruku_.pdf  

Nakon pranja ruku sapunom i vodom, za sušenje ruku neophodno je koristiti papirnate ručnike za jednokratnu upotrebu koje nakon korištenja treba odbaciti u koš za otpad s poklopcem. Djecu treba poticati da kada kašlju i kišu prekriju usta i nos laktom ili papirnatom maramicom koju poslije treba odbaciti u koš za otpad s poklopcem te oprati ruke.

Kihanje i kašljanje. Pri  kašljanju  i  kihanju  trebaju  okrenuti  lice  od  drugih  osoba  te  izbjegavati dodirivanje lica, usta i očiju rukama. 

 Pribor za jelo. Ne treba dijeliti čaše, šalice, drugo posuđe i pribor za jelo s drugim osobama. Didaktička oprema i igračke. U planiranju didaktičke opreme treba dati prednosti opremi glatkih, tvrdih površina koje se lako operu deterdžentom i vodom. Zabranjeno je korištenje materijala kao što  su  kinetički  pijesak,  glina,  kukuruz,  riža  i  sl.,  te  svih  igračaka  koje  se  ne  mogu  oprati deterdžentom (deterdžent za suđe) i vodom te osušiti na zraku. Ako je ikako moguće potrebno je izložiti didaktičku opremu i igračke da se osuše na suncu. Prati i sušiti igračke potrebno je, ako je moguće, na kraju svakog radnog dana posebno za skupine djece koja su sukladno razvojnoj dobi sklona stavljati predmete u usta. Dječja odjeća, obuća i školski pribor. Poželjno je da svako dijete/učenik samo postupa sa svojom odjećom  i  obućom,  školskim  priborom,  torbama,  knjigama,  no  ako  nije  u  mogućnosti, odgajatelji/učitelji nakon dodirivanja odjeće i obuće, školskog pribora, torbi, knjiga trebaju poslije toga poslije toga dezinficirati ruke.

Nastava na otvorenom. Za lijepog vremena preporučuje se nastava na otvorenom prostoru, kada god je moguće.  

Tjelesne  aktivnosti. Kod  tjelesne  aktivnosti neophodno  je  izbjegavati  aktivnosti  koje  intenzivno ubrzavaju i produbljuju disanje kao i brzo trčanje i druge oblike brzog kretanja djece. Ako se takve aktivnosti ne mogu izbjeći, neophodno je povećati razmak između djece tako da razmak bude što je moguće veći a svakako veći  od 2 m. Ne preporučuje se izvođenje nastave tjelesnog odgoja na zatvorenom prostoru.

 

 


Osnovna škola "Šećerana" Šećerana