Osnovna škola Šećerana je obilježila svoje Četvrte školske sportske igre.
Autor: Gordana Pek, 9. 6. 2017.

U petak, 9. lipnja 2017. g. na terenima PŠ Petlovac okupili su se učenici od 1. do 4. razreda kako bi popularizirali sportske  aktivnosti među mlađom školskom populacijom.

Osnovna škola Šećerana je obilježila svoje Četvrte školske sportske igre.

I ove godine su se druženje, sport i rekreacija pokazali  kao najdjelotvornija alternativa dugotrajnom sjedenju za računalom. Provedene aktivnosti vezane su uz dugoročni projekt škole I bez računala se računa, kojim se želi naglasiti značaj sporta ne samo za fizički razvoj pojedinca već i kao promocija socijalnih vrijednosti tjelesne aktivnosti kao što su timski duh, suradnja, tolerancija, solidarnost i prijateljstvo.

Učiteljice i učenici razredne nastave zajedno potiču  i provode već četvrtu godinu, sportske aktivnosti, te  potičetu učenike na tjelesnu aktivnost, te vode  brigu o njihovom zdravom tjelesnom razvoju.

Škola kao mjesto svakodnevnog boravka  djece treba biti mjestom poticanja na zdrav životni stil, mjesto uključenosti djece u različite sportske aktivnosti te promoviranja vježbanja kao dijela djetetova života koji je jednako važan kao i obrazovna postignuća.

Zbog brojnih koristi koje donosi tjelesna aktivnost i njezino promicanje nailazi na odobravanje u lokalnoj zajednici koja je pomogla pri realizaciji igara.

Više fotografija možete vidjeti u galeriji.